Питання щодо переміщення (переведення) військовослужбовців дуже поширене на даний час. Оскільки після повномасштабного вторгнення рф на територію України, велика кількість військовослужбовців отримали поранення і не можуть за висновком військово-лікарської комісії (далі – ВЛК) здійснювати захист Батьківщини на тих позиціях, де розташований їх підрозділ.
До параюристки системи БПД Житомирщини звернувся військовослужбовець за мобілізацією, який має бажання перевестись до іншого підрозділу ЗСУ. Військовослужбовець зазначив, що після поранення він пройшов ВЛК та визнаний непридатним до служби у високомобільних десантних військах, в яких проходить службу.
Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України затверджено Указом Президента України № 1153/2008 регулює питання проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України та регулює питання, пов’язані з проходженням військової служби.
Розглянемо питання переміщення військовослужбовців, а саме осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за станом здоров’я та за сімейними обставинами.
Відповідно до пункту 110 Положення переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення.
Переміщення здійснюється:
– між з’єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями – наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з’єднання, військові частини та оперативні командування;
– між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, – наказом Головнокомандувача Збройних Сил України. У період дії – воєнного стану таке переміщення здійснюється наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України;
– між військовими частинами видів, родів військ (сил) Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані Міністерству оборони України, – наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.
Військовослужбовець має подати рапорт безпосередньому командиру. До рапорту військовослужбовець подає:
– при переміщенні за станом здоров’я – постанову ВЛК, а також відношення з іншої частини до якої військовослужбовець бажає перевестись;
– при переміщенні за сімейними обставинами надаються докази потреби догляду за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) чи особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами (документи, які підтверджують потребу в постійному сторонньому догляді за ними), а також відношення з іншої частини.
Зазначимо, що відношення військовослужбовець отримує сам, воно є не обов’язковим, але збільшує можливість переміщення.
🔗Збірка рапортів, заяв та порад для військових доступна за посиланням.
Розгляд рапорту на переміщення (переведення) здійснюється командиром військової частини. Законодавством не встановлено терміни розгляду даних рапортів. Зазвичай розгляд рапорту відбувається протягом 30 днів. Тому рекомендуємо після подання рапорту через 30 днів, у разі відсутності відповіді, подати ще один рапорт – щодо надання інформації про розгляд попереднього рапорту.
У військовослужбовця вже було відношення з військової частини, тому параюрист системи БПД допомогла написати йому рапорт на переміщення за станом здоров’я.
Законодавство:
Залишилися питання?
✔️телефонуйте 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні, контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00)
✔️напишіть у телеграм. (кнопка «Отримати консультацію»)
📞 подзвоніть юристу в телеграм
Для отримання допомоги юриста у складенні заяви до суду, зверніться до найближчого бюро правничої допомоги.