Спочатку ми мали суспільний запит — бажання активних громадян долучитися до інформування людей у своїх громадах про можливість отримати правничі послуги безоплатно. З часом цей запит сформувався у проєкт, який працює та приносить користь до сьогодні.

Долучившись до проєкту «Волонтер БПД», Ви станете частиною нашого дружнього ком’юніті та отримаєте постійну підтримку з питань волонтерства, доступ до різноманітних навчальних матеріалів та зможете реалізувати своє бажання допомагати людям.

Діючі волонтери підкреслюють особливу користь цього проєкту, адже він дає  широкі можливості: студенти отримують досвід, необхідний при працевлаштуванні, жінки в декретній відпустці – саморозвиток, родичі військових – цінну інформацію для захисту прав військовослужбовців, внутрішньо переміщені особи – ділові контакти та перспективи. А головне, що кожен для себе відкриває нові можливості та горизонти.

Для якісної комунікації волонтерів з людьми фахівці системи безоплатної правничої допомоги розробили навчальний курс і універсальну модель співпраці, щоб долучитися могли всі, хто поділяє наші цінності. 

Що роблять волонтери безоплатної правничої допомоги?

  • інформують людей про можливість отримати правничу допомогу безоплатно;
  • допомагають організовувати заходи на правову тематику та налагоджувати співпрацю з партнерськими установами і організаціями;
  • беруть участь у популяризації системи безоплатної правничої допомоги в соціальних мережах;
  • стають амбасадорами системи безоплатної правничої допомоги.

Чи потрібна юридична освіта?

Ні. Волонтери не надають правничих послуг, а лише допомагають інформувати людей про можливість їх отримати безоплатно у системі БПД.

Хто такі параюристи?

Це ті, хто став волонтером системи БПД і отримав додаткову функцію перенаправлення громадян до юристів системи БПД за допомогою спеціального застосунку. 

Чи можна поєднувати цю діяльність з іншою?

Так. Волонтерство у системі безоплатної правничої допомоги можна поєднувати з іншими волонтерськими активностями, роботою тощо. 

Чи можна вийти з проєкту, якщо не сподобається?

Так. Якщо ви спробувати і зрозуміли, що це не для вас — участь можна припинити. Волонтерство — це ваш вибір, а не обов’язок.

Як долучитись до проєкту?

  • Заповнити анкету.
  • Пройти дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності».
  • Пройти фінальну співбесіду з представниками системи БПД.
  • Підписати договір.
  • Отримати посвідчення волонтера чи параюриста. 

Система безоплатної правничої допомоги — волонтерам/параюристам

Нам важливо бути корисними не лише клієнтам системи. Тому ми пропонуємо волонтерам/параюристам можливості покращити власний рівень правових знань, розширити ділові контакти та покращити лідерські якості.

Твій внесок може змінити життя людей!

Хто може бути волонтером? Які права та обов’язки має волонтер? Відповіді на ці питання ви можете знайти за посиланням:https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/Особливості_правового_статусу_волонтера .

Часті питання

  • Як стати волонтером/параюристом системи БПД?

    Переходь на сторінку Долучитись, заповнюй анкету і ми обов'язково з тобою зв'яжемось!
    Будемо раді бачити тебе в нашій команді!