До параюристів Північного регіону звернулась пані Світлана, яка є матір’ю 2-х неповнолітній дітей – син 8 років та дочка 14 років, яка планує поїздку з дітьми до Польщі. З батьком дітей вона декілька років не проживає та на даний час спілкування між ними відсутнє. Пані Світлана хоче знати чи може вона разом з дітьми перетнути кордон без нотаріальної згоди від батька.

Порядок та умови перетинання громадянами України державного кордону затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України.

У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

Документи, які необхідні для перетину дитиною Державного кордону України:

–        закордонний паспорт дитини або паспорта громадянина України (якщо немає закордонного паспорта) та свідоцтво про народження дитини;

–        документи, що підтверджують повноваження особи, яка супроводжує дитину (якщо дитина виїжджає у супроводі іншої особи), на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

Отже, Вам в умовах воєнного стану виїзд за кордон з дітьми дозволяється без нотаріально посвідченої згоди вашого чоловіка.

Щоб уникнути будь-яких непорозумінь чи затримок під час перетину кордону, радимо напередодні зателефонувати на гарячу лінію Державної прикордонної служби України – 1598 .

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (редакція від 18.05.2024) Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України.

 

Залишилися питання?

✔️телефонуйте 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах  України безкоштовні, контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00)

✔️напишіть у телеграм https://legalaid.gov.ua/chat (кнопка «Отримати консультацію»)

📞 подзвоніть юристу в телеграм https://legalaid.gov.ua/telegram_call/

Для отримання допомоги юриста у складенні заяви до суду, зверніться до найближчого бюро правничої допомоги (https://legalaid.gov.ua/kliyentam/poshuk-najblyzhchogo-tsentru-ta-dystantsijnyh-punktiv/)