Хочемо познайомити вас з волонтером Житомирщини юристкою Інною Яник, яка здійснює свою діяльність на території юрисдикції Бердичівського МЦ з надання БВПД у місті Чуднів.

Чому я стала волонтером? З моменту повномасштабного вторгнення рф на територію України мій чоловік пішов захищати нашу рідну землю. Тоді і я вирішила, що можу допомагати людям знаходячись в тилу, серед людей, які потребують допомоги. В силу своєї професії я спілкуюсь з різними верствами населення, найголовніше, що я можу чимось допомогти і нашим Героям, і їх сім’ям. Маю надію, що разом з системою БПД ми зможемо внести краплину довіри нашим громадянам, донести людям, що їх може захистити наша держава.

 

Бурлаку Віталій Миколайович – у минулому юрист Зеленогірської громади, а нині керівник Центру надання адміністративих послуг. Чимало років допомагав фахівцям Любашівського бюро правової допомоги організовувати консультування мешканців віддалених населених пунктів громади. А у такий не простий час для країни, як війна він вирішив поєднувати роботу та волонтерську діяльність та у серпні 2022 року підписав договір про провадження волонтерської діяльності у сфері надання БПД ставши офіційно волонтером системи.

З 2022 року являюсь волонтером БПД. Ще з студентських років хотів допомагати людям, спрощувати процеси отримання послуг, покращувати роботу місцевих органів, стимулювати розвиток села. В 2022 році залучив проект WE PROSPER для допомоги в створенні сімейних молочних ферм на території Любашівської та Зеленогірської громад, в результаті чого утворено більше 20 сімейних молочних ферм. Консультаційно допомагаю у створенні першого сільськогосподарського кооперативу на теренах цих громад. На волонтерських засадах надаю людям правову допомогу, налагоджую комунікацію між жителями та системою БПД, допомагаю в складанні документів, надаю консультації та допомогу в роботі з електронними реєстрами. Намагаюсь полегшити доступ людей до послуг, полегшити процеси звернення до органів влади та місцевого самоврядування.

 

Учителька історії та правознавства Машівського ліцею Полтавського району Діана Дворовенко є волонтеркою Полтавського місцевого центру з надання БВПД з 2021 року. Вона з великим ентузіазмом і відданістю навчає своїх учнів основам права та громадянської освіти. Її уроки завжди цікаві та змістовні, а учні із задоволенням беруть участь у них. Діана Дворовенко особливо дбає про те, щоб її учні розуміли свої права та обов’язки як громадян України. Вона навчає їх як захищати свої права і як брати участь у житті громади. Ось кілька конкретних прикладів її роботи, як вчителя:

  • організовує для своїх учнів екскурсії до місцевих органів влади, щоб вони могли побачити, як працює держава;
  • бере участь у конкурсах та проєктах, присвячених правовому вихованню дітей і молоді;
  • публікує статті та виступає на семінарах з питань громадянської освіти.

Діана Дворовенко є справжнім прикладом для своїх учнів. Вона показує їм, що кожна людина може зробити свій внесок у розвиток суспільства. Діана Дворовенко також активно розповсюджує інформаційно-роз’яснювальні матеріали системи БПД. Вона знайомить людей з тим, як отримати безоплатну правничу допомогу і допомагає зорієнтуватися в складних правових питаннях. За час співпраці з Діаною Дворовенко Полтавським місцевим центром з надання БВПД проведено понад 30 правопросвітницьких заходів, у яких взяли участь понад 1000 осіб. Волонтерка Діана Дворовенко є прикладом того, як небайдужі люди можуть зробити свій внесок у розвиток системи безоплатної правничої допомоги та захист прав людини. Ще можна додати цитату

«Ми і раніше проводили спільні заходи у ліцеї, де працює волонтер. Педагоги та учні знають про систему БПД з першоджерел. Адже уроки правових знань є доброю традицією, а друковані інформаційні матеріали лише сприяють засвоєнню інформації» – говорить завідувач сектору «Машівське бюро правової допомоги» Максим Дворовенко.