Російська окупація Херсонської області під час російсько-української війни розпочалася після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Вісім місяців окупації пережили мешканці Берислава. І досі російські війська нещадно поливають місто артилерійським вогнем. Не так давно Ірина Кошарська відновила свою волонтерську діяльність в системі БПД як параюрист на території селища Нововоронцовка, що в Бериславському районі Херсонщини.

Вважаю, що діяльність волонтерів, які виконують важливу роль в підтримці осіб, які потребують юридичної допомоги, дуже важлива. Вона передбачає забезпечення доступу до справедливості та правових послуг всіх верств населення. Діяльність, яку я виконую як волонтер системи БПД, включає в себе такі аспекти: 1. Оцінка потреб. Спілкуюсь з людьми, які шукають правову допомогу, щоб визначити їхні потреби та питання. 2. Інформування. Тобто надання клієнтам базової інформації про послуги бюро БПД, включаючи види послуг та умови отримання. 3. Посередництво. Коли звернулися громадяни, яким потрібна правова допомога, допомагаю їм зв’язатися з фахівцями бюро, які можуть вирішити їхні правові питання. 4. Відстеження процесу. Намагаюся слідкувати за процесом вирішення правового питання та підтримувати зв’язок між клієнтом та бюро БПД. 5. Підтримка клієнтів. Допомогти людям зрозуміти їхні права та обов’язки – одна з важливих складових діяльності волонтерів БПД. Діяльність у цій області допомагає забезпечити доступність юридичної допомоги для тих, хто не може собі дозволити оплату юридичних послуг.

Анатолій Тіора – один із засновників Громадської організації «ЦЕНТР ДОПОМОГИ УЧАСНИКАМ АТО ПОДІЛЬЩИНИ» , є волонтером системи БПД з квітня 2021 року. Діяльність ГО «ЦД УАП» полягає в наданні допомоги та підтримці військовослужбовців, які є учасниками АТО (ООС) та членам сімей загиблих.

Свою діяльність пан Анатолій здійснює у м. Подільськ Одеської області та співпрацює з Подільським МЦ з надання БВПД.

Всіх, хто потребує правничої допомоги, я направляю до системи БПД, а в окремих випадках і супроводжує їх до центру. Адже мої «підопічні» це Люди, які зазнали чимало горя від війни; це Люди, які не можуть говорити без сліз.

Маргарита Воропаєва – педагог Лозівського ліцею № 10, декілька років є волонтером системи БПД Харківщини.

Як волонтер Первомайського МЦ з надання БВПД моя діяльність носить в основному інформаційний характер: – інформую мешканців міста Лозова про доступ до безоплатної правничої допомоги; – проводжу уроки парламентаризму для учнівства 3-11 класів; – залучаю учнівство до участі у квесті “Віртуальна екскурсія до ВР”; – являюсь шкільним куратором проєкту “Волонтери суду”; – поширюю інформацію, щодо захисту прав людини; – ініціюю правопросвітницьку діяльність учнівського самоврядування ліцею.

Педагог Лозівського ліцею № 10 Оксана Кочерга здійснює свою діяльність на Харківщині і вже декілька років є волонтером системи БПД .

Моя діяльність як волонтера БПД полягає я в інформуванні учасників освітнього процесу (учнів та їх батьків, педагогів) щодо діяльності центрів та бюро БВПД; робота в проєкті “Волонтери суду”; спільно з фахівцями центру проводимо ігри, акції, квести з правознавчої тематики; проводжу заходи з протидії булінгу, різних проявів насильства з учнівською молоддю нашого ліцею.

Юлія Забавська – обіймає посаду начальника служби у справах дітей Борозенської ОТГ.

Юлія досвідчений юрист, яка з початку своєї професійної діяльності активно співпрацювала з Великоолександрівським бюро. Разом з працівниками системи БПД проводила правові уроки з протидії булінгу учням старших класів. Сьогодні у статусі параюриста, розширила коло тематики правопросвітництва.

Борозенська громада, де мешкає та працює Юлія, була під артилерійськими ударами ворога, тому у громадян, чиї будинки були пошкоджені, виникає багато питань щодо отримання компенсації за програмами єВідновлення  та “Пліч о пліч”, отримання дублікатів втрачених документів та визнання права власності на житло. Тому Юлія проводить мешканцям роз’яснювальні бесіди, повідомляє про можливість відновити свої права, скориставшись послугами бюро правничої допомоги.

На сьогодні виникла ситуація, що у власників житла є безліч проблем із документами, що посвідчують право на житло, або взагалі через відсутність таких. Тому ми із Юлею постійно комунікуємо та радимося щодо способів вирішення цих правових задач, залучаємо до обговорень і посадових осіб Борозенської селищної військової адміністрації. Так ми допомогаємо громадянам, які зазнали майнових втрат через війну якомога швидше почати приводити до ладу свої домоволодіння – в.о.директора Бериславського МЦ Ольга Соколенко. 

В маленькому селі Степанівка, що на Харківщині, здійснює волонтерську діяльність Юлія Бутенко.

В мене робота дуже схожа з волонтерством, кожного дня я допомагаю людям в різних питаннях, адже я соціальний робітник. Про систему БПД дізналась через соціальні мережі (ФБ). Тоді я вирішила стати волонтером. Багато людей не знає про систему БПД і можливість звернутись за безоплатною правничою допомогою. Тепер я волонтер і доношу людям інформацію про БПД, про можливість звернення за допомогою до бюро, роздаю буклети.